Angielski Online

Tanie linie lotnicze Podkategoria: Tanie linie lotnicze

 • Trasa Papieska »

  Trasa Papieska

  Kto z nas nie ma w pamięci wielkiego Polaka, a dziś błogosławionego Jana Pawła II, człowieka, który całe życie powiązany był z Krakowem? Znane papieskie okno na Franciszkańskiej, miejsca gdzie jako kardynał spowiadał, to wszystko powinno się zobaczyć oraz poczuć atmosferę tamtego czasu. W Krakowie uszykowano specjalny pociąg papieski, który zawiezie gości w te miejsca, w których ojciec święty był, a więc Wadowice, Łagiewniki oraz wszędzie tam, gdzie zostawił cząstkę siebie. Warto wyruszyć w taką sentymentalną wędrówkę w okolice GRodu Kraka i zwiedzając miejsca związane z Karolem Wojtyłą przypomnieć sobie o tym metafizycznym testamencie wiary, który zostawił nam, również już jako John Paul II. Jest to idealny sposób na ukazanie lekcji historii lub katechezy młodszemu pokoleniu Polaków, które naszego wielkiego rodaka zna już zaledwie z ekranów telewizorów.

  Data dodania: 08 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Spacer w Tatry »

  Spacer w Tatry

  Tatry to przepiękne i majestatyczne góry, warto więc opracować tak czas, by wybrać się w to bajeczne miejsce bez względu na porę roku. A obowiązkowym punktem programu jest rzecz jasna Zakopane, w którym trzeba się zatrzymać. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, tak miłośnik górskich wędrówek jak i prostych spacerów typu city trips wzdłuż straganów na Krupówkach. Zimą miłośnicy białego szaleństwa nie będą się zanudzać. Tutaj zimową porą odbywają się również mistrzostwa w skokach narciarskich, które przyciągają co roku kolosalne rzesze kibiców sportowych. Jest to wydarzenie, które warto przeżyć ze względu na szczególną atmosferę, która tej imprezie sportowej towarzyszy. Zakopane to spektakularne miejsce zniewalające pięknem krajobrazu i góralska kulturą, która w tej okolicy jest obecna w każdym miejscu.

  Data dodania: 02 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Żydowska dzielnica Krakowa »

  Żydowska dzielnica Krakowa

  Krążąc po krakowskich uliczkach nie sposób nie odwiedzić żydowskiej dzielnicy, będącej świadkiem historycznych wydarzeń, które wydarzyły się w tym wyjątkowym mieście. Kazimierz to legendarna dzielnica z festiwalem sztuki żydowskiej, starymi kamienicami tudzież synagogami, które trzeba stanowczo zwiedzić. To dzielnica, która ma swój klimat i atmosferę, którą może poczuć każdy, kto zdecyduje się w jednej z uroczych kawiarni wypić filiżankę aromatycznej kawy. To w tej okolicy można zjeść w jednej z wyjątkowych restauracji jeden z wielu smakołyków kuchni żydowskiej i poczuć się jakby znalazło się w innym czasie, cofając się z dwa wieki wstecz. Spacer typu "city tour krakow" uroczymi uliczkami jest niezapomnianym przeżyciem, którego powinien doświadczyć każdy odwiedzający legendarny Gród Kraka.

  Data dodania: 06 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Obóz Auschwitz-Birkenau »

  Obóz Auschwitz-Birkenau

  Pamięć powinno się pielęgnować, szczególnie o tym, co trudne i co nie może się już się powtórzyć. Takim trudnym momentem w historii jest II wojna światowa, a muzeum umiejscowione na obszarze byłego obozu śmierci w Oświęcimiu / Auschwitz-Birkenau jest przestrogą, by dramat ten nigdy się już nie powtórzył. Zwiedzając to muzeum spotykamy się z historią masy ludzi skazanych na śmierć - Żydów, Polaków oraz Cyganów, dla których to miejsce stało się nie tylko miejscem kaźni, ale także więzieniem, gdzie ludzie ci walczyli o przetrwanie. Spacerując po ścieżkach udostępnionych dla zwiedzających możemy zobaczyć w jak nieludzkich warunkach mieszkali więźniowie, obejrzeć cele śmierci lub piece krematoryjne. Wizyta w tym miejscu nikogo nie pozostawi obojętnym i na zawsze wyryje się w sercu tych, którzy będą mieli szansę widzieć to, co pozostało po tym mrocznym obozie zagłady.

  Data dodania: 08 02 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Tanie linie lotnicze

Tanie linie lotnicze - nowa strona:

Adres:
SeoHost.pl
Copyright 2006 - 2020 English Best, Computer Best s.c. // English Best Sp. z o.o.